Терміни експедиції: серпень 2016. Орієнтовно 30 днів в горах.

Цілі експедиції.

Печера Крубера-Воронья:

  1. Гілка Некуйбишевська. Піщана труба (-1520 метрів). Хід овального перетину, названий так через велику кількість піску. Як ми припускаємо, може привести нас в паралельну основному ходу печерну систему. Роботи тут велися в 2011 і в 2015 роках. В експедиції 2015 року зупинилися перед черговим звуженням. Необхідно продовжити інженерні роботи. У нижній частині гілки Некуйбишевська на сьогоднішній день це найбільш перспективне місце для пошуку продовження.
  2. Основна гілка. Зал Радянських спелеологів (-1710 метрів). Розкопки в залі велися в 2003 і 2008 роках. В результаті робіт місце було визнано перспективним. Потужна глиняно-піщана пробка, яка тривалий час може утримувати стікаючу під час паводків воду в зал, абсолютно не вселяє надію на швидку перемогу. Але можливий, так би мовити, "хід конем". "Другий поверх" залу Радянських спелеологів закінчується бриловим завалом. У наступному році ми зробимо спробу пройти цей завал і знайти продовження печери.
  3. Основна гілка. Приток в залі Українська ніч (-1670м). Приток закінчується сифоном, рівень якого вдалося частково знизити з допомогою шлангів у 2008 році. Але пройти сифон тоді так і не вдалося. У 2016 році ми там плануємо організувати занурення. Сподіваємося, що подолавши сифон ми потрапимо в висхідну печеру, приток Крубера. Дуже хочеться, щоб це був приток з БерчільськоЇ.
  4. Для бажаючих відвідати позначку -2080 метрів будуть створені такі умови.

Печера Берчільська. Входи в печеру знаходяться більш, ніж на 150 метрів вище входу в печеру Крубера. Поєднання цих печер здається нам цілком реальним. У печері буде встановлено два підземних табори.

  1. Донний зал печери Берчільська (-500м). Нашим попередникам не вдалося знайти тут продовження печери. Спробуємо удачу і ми. Три роки у нас пішло на розширення підходів і відновлення кондиційної навіски. Все готово для "масованого наступу".
  2. Друга ділянка докладання наших дослідницьких зусиль це гілка -360 метрів. Тут нас чекають інженерні розширювальні роботи.

Заявки на участь в експедиції надсилати на e-mail: kasyan_yura[@]mail.ru

Події