Експедиція Української спелеологічної Асоціації у печери долини Орто-Балаган, Гагрский масив, Абхазія

Завершилася експедиція УСА в печери долини Ортобалаган (масив Арабіка, Абхазія).

Коротко про результати експедиції.

Печера Крубера-Воронья

  • розпочато перезйомку печери із застосуванням сучасних приладів. Координатор робіт Самохін Генадій.
  • польські спелеологи здійснили занурення у донний сифон Два Капітана з метою пошуку відгалужень, вікон і т.д. Також було зроблено спробу зловити печерну рибу, яку зустрічали раніше в сифоні. Прохідних для людини вікон знайдено не було, риба теж не траплялася. Глибина занурення дайвера в сифоні 21 метр.
  • угорські спелеологи відзняли фотоматеріал, який буде використаний для видання фотоальбому присвяченого печері Крубера.
  • завершилося, розпочате в попередніх експедиціях, розширення вузькості на Старому дні (-340м). Спелеологи вийшли в частину печери, пройденої раніше спелеологами МДУ. Як мінімум, з'явилася більш комфортна дорога і знятий ще один знак питання. В інженерних роботах брали участь спелеологи Новокузнецька і Томська.

Печера Берчільська

Це була наша четверта експедиція в цю печеру. Три попередні експедиції ми займалися "будівництвом доріг" і підготовкою печери до комфортної роботи в ній спелеологів. У четвертій експедиції нам вдалося розпочати власне пошук продовження печери. Пошукові роботи велися в двох напрямках: донний зал печери (-500м) і гілка -340м.

В результаті робіт:

  • знайдено прохід в завалі донного залу. Глибина печери збільшилася до 615 метрів (результати попередні). Подальше просування спелеологів зупинив, сподіваємося, що тимчасово, потужний глибовий завал на дні чергового колодязя (35 м). В завалі вдалося спуститися метрів на 20, але проходу поки знайдено не було. Завал, який отримав робочу назву "А чи не пожити нам ще рік", вирішили залишити на наступний рік.
  • в гілці -340 спелеологам вдалося пройти вузький меандр і вийти в обвальний зал досить великих обсягів (приблизно, як половина донного залу). Продовження печери в цьому залі поки знайдено не було.

Чергова експедиція УСА в печери долини Ортобалаган планується на липень-серпень 2017 року.

Керівник експедиції Юрій Касьян

Події