Печера Берчільська. Гагрський хребет, Абхазія. Висота верхнього входу в пещеру 2430 метрів. Глибина печери на сьогоднішній день 770 метрів. Відео знято в експедиціях Української спелеологічної Асоціації.

Коли ми почали працювати в печері Берчільська, нам часто зустрічалося в печері залишене нашими попередниками спорядження. Це спорядження було не придатне для подальшого використання за прямим призначенням, але як нам здалося, може бути зібрано в одному місці і стати музейними експонатами. Так ми і вчинили. На глибині 320 метрів, на місці підземного табору ми обладнали музей спелеології. Сподіваюся, що спелеологи Кишинева подивляться це відео і згадають часи своєї молодості.

В останній день експедиції 2016 року в печері Берчільська ми спустилися до чергового глибового завалу. Завал не справляв враження безпечного і комфортного містечка. Під час розвідки вкачувалися і з'їжджали камені і брили. По стінах текла водичка. Було дуже незатишно і злегка тривожно. Ми вирішили відступити до наступного року, давши назву завалу "Чи не пожити нам ще рік")) ...

Дуже цікава печера і розташована в дуже вдалому місці. Можливо, що в майбутньому вона навіть стане однією з найглибших печер долини Орто Балаган. Залишилися дрібниці... витягнути на поверхню кілька кубів (десятків кубів) каменів.)) Гідне завдання для спелеологів, які люблять розкривати печери з поверхні.

Чотири роки ми працювали в печері Берчільська навіть не підозрюючи, що ми знаходимося буквально в декількох метрах від входу в ще одну печеру...

Під час перегляду відео Володя Насєдкін впізнав цю печеру. Це печера Жемчужна. Рівно 30 років тому Насєдкін бував у цій печері і навіть примудрився впасти в колодязь (5.00 - 5.50м) і зламати при падінні ногу...

Результати експедиції УСА в печеру Крубера, серпень 2017

Мені часто приходять листи від різних людей з питанням: чи можливо відвідати печеру Крубера-Воронья без спеціальної спелеологічної підготовки? Цей ролик є розгорнутою :) відповіддю на це питання. Відео знято у 2015 році під час експедиції УСА в печеру Крубера-Воронья.

Автор Юрій Касьян

Експедиція УСА в печери долини Орто Балаган (Арабіка). Липень-серпень 2016.

Автор Fabio Bollini

Експедиція "Поклик безодні 2014"

W terminie 3-24 sierpnia 2014 roku odbyła się wyprawa Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego do Jaskini Krubera - Voroniej, której celem było sportowe przejście i zdobycie suchego dna (Game Over -2080 m) najgłębszej jaskini świata.

Автор Fabio Bollini

Експедиція "Поклик безодні 2014"

Le esclusive immagini HD di un esplorazione di 8 giorni densa di emozioni al centro della terra, nel punto più profondo del pianeta, nella grotta più profonda al mondo./Ексклюзивні HD зображення про 8-ми денні дослідження повні емоцій у центрі Землі, в найглибшій точці планети, в найглибшій печері світу.

Короткометражний фільм про експедицію Української спелеологічної Асоціації в найглибшу печеру світу Крубера-Воронья (-2196м), зроблений болгарськими учасниками експедиції. Вперше в історії відео від дайвера в нижній сифон "Два капітана". Під час цього занурення, дайвер Геннадій Самохін мав намір зловити унікальну рибу, яка живе в сифоні. На жаль, риба не була спіймана. Замість неї сіті потрапив рачок з роду безхребетних Zenkevitchia Birstein. Можливо, це новий вид, ще не відомий науці. Відео в печері були зроблені камерою Go Pro!

Фінальна частина занурення в сифон Два Капітани, спливання підводника Генадія Самохіна:

Події